VEDENIE

Jakub ABRAHÁM

riaditeľ

Dabingový herec, moderátor a kouč spoločenskej etikety a pánskej módy absolvoval štúdium herectva na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave pod vedením herečiek Hany Letkovej a Evy Rysovej.

Ako herec účinkoval na javisku SND v činohrách Hamlet, Madame Bovary a v opere Barbier zo Sevilly. Je držiteľom Ceny Slovenského rozhlasu na Poděbradských dňoch poezie za rok 2010 za umelecký prednes a absolvent vzdelávacieho programu Ladislava Špačka v Prahe - titul MBE (master of business etiquette). Jeho hlas môžete pravidelne počuť z dabingu, rozhlasu, alebo hlasových spotov.

Od roku 2011 je riaditeľom Činoherného klubu.

Mohli ste ho vidieť:

Apollon: Konské priezvisko

Ján: Ján a Jana

Môžete ho vidieť:

Richtár: Pokušenie vo Svätofloriánskej doline

Don Baker: Motýľom nik nerozkáže

Seladón: Šesť hercov čaká režiséra

JohnyTichá noc, svätá noc

Anton: Srdečne vás vítame

Katarína ŽELINSKÁ

umelecká šéfka

Vyštudovala herectvo na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave (pedagóg Táňa Radeva a Róbert Horňák) a činohernú réžiu a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave (pedagóg Ján Štrbák a Ľubomír Vajdička). Pôsobila ako asistentka réžie na tituloch Fidelio a Simon Boccanegra v Opere SND aj ako herečka a lektorka v divadle pre deti Viola v Prešove. V roku 2018 spolu s kolektívom odpremiérovala autorskú hru Ach, kde mi miesto na zemi! v divadle Ticho a spol v Bratislave a s rovnakým tímom ako režisérka naštudovala aj interaktívne divadelné predstavenie ku globálnemu vzdelávaniu z oblasti udržateľného bývania pre študentov stredných škôl a mládež. Spolupracuje tiež s občianskym združením Kolobeh života, ktoré sa zaoberá smútkovou terapiou a dramaterapiou.

V Činohernom klube pôsobí od roku 2013 ako umelecká riaditeľka, režisérka, autorka dramatických textov aj herečka.

Statkárka: Pokušenie vo Svätofloriánskej doline

Mladá: Šesť hercov čaká režiséra

Michaela: Tichá noc, svätá noc

Réžia:

Šesť hercov čaká režiséra

Motýľom nik nerozkáže

Tichá noc, svätá noc

Srdečne vás vítame

UMELECKÝ SÚBOR

Herci

Ľudmila SWANOVÁ

herečka

Herečka, rozhlasová hlásateľka a pedagogička. Absolvovala štúdium herectva na VŠMU v Bratislave. Dve sezóny mala angažmán v DPDM v Trnave. Od roku 1981 do 2002 pracovala ako hlásateľka Slovenského rozhlasu a od roku 2003 je slobodná umelkyňa, čo jej umožnilo vrátiť sa k hereckej práci. Objavila sa vo filme Nedodržaný sľub, v televíznych seriáloch a ďalších televíznych aj študentských filmoch. Od roku 2006 až po súčasnosť vyučuje na hudobno-dramatickom odbore Cirkevného konzervatória v Bratislave herectvo, umelecký prednes a javiskovú reč. V Činohernom klube sa prvýkrát objavila v roku 2014 ako hosť a významnou členkou jeho súboru je od roku 2018.

Mohli ste ju vidieť:

slečna Bertonová Pasca

Šepkárka: Šesť hercov čaká režiséra

Anna: Tichá noc, svätá noc

Pani v bielom: Srdečne vás vítame

Hana LETKOVÁ

herečka

Divadelná, televízna a dabingová herečka a herecká pedagogička. Absolvovala VŠMU v Bratislave a už počas štúdia sa stala členkou činohry Poetického súboru Novej scény v Bratislave. Účinkovala aj v mnohých inscenáciách SND. V roku 1992 sa stala členkou činohry Novej scény v Bratislave, kde pôsobila do premeny divadla na muzikálovú scénu v roku 1998. Stvárnila množstvo postáv v rozhlasových aj televíznych inscenáciách, filmoch a seriáloch (Smoliari, Farba tvojich očí, Žakýlska Veronka, Barón, Macoška a iné). Dvadsať rokov pôsobila ako pedagóg hereckej tvorby a umeleckého prednesu na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave. Spolu so svojím otcom Ivanom Letkom sú zároveň krstnými rodičmi Činoherného klub. Profilovou herečkou umeleckého súboru sa stala v roku 2016.

pani Bakerová: Motýľom nik nerozkáže

Diva: Šesť hercov čaká režiséra

Elena: Tichá noc, svätá noc

Tereza: Srdečne vás vítame

Lesana KRAUSKOVÁ

herečka

Vyštudovala herectvo na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave (pedagóg Hana Letková a Róbert Horňák) a momentálne študuje muzikálové herectvo na JAMU v Brne. Účinkovala v autorskom predstavení Nadácie Milana Šimečku November - Revolutions Reloaded, študentskom filme Antuka aj v seriáli Sestričky. Je tiež súčasťou projektu BigNames, čo sú spievajúce živé sochy. V Činohernom klube pôsobí od roku 2018 ako hosť a ďalším titulom sa v roku 2019 stala stálou členkou súboru.

Asistentka 2: Šesť hercov čaká režiséra

Lucia: Tichá noc, svätá noc

Terezka: Srdečne vás vítame

Linda KUBÍČKOVÁ

Scarlett: Srdečne vás vítame

Tomáš LAMOŠ

herec, spoluzakladateľ

Narodil sa v Bratislave. Herectvu sa venuje od svojich dvanástich rokov. Vyštudoval herectvo na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave (pedagógovia Eva Rysová, Hana Letková a Ivan Letko).

Tomáš je spoluzakladateľom Činoherného klubu, v ktorom pôsobil nielen ako herec, ale aj ako režisér a dramaturg (Konské priezvisko, Ján a Jana).

V súčasnosti pôsobí v Činohernom klube ako herec. Doposiaľ sa divákom predstavil v šiestich tituloch.

Mohli ste ho vidieť:

kočiš, kuchár, doktor: Konské priezvisko

On: ...a ešte jedna o láske

Marko: Ján a Jana

Môžete ho vidieť: