Udialo sa

16. október 2021: Naša vytúžená premiéra, vďaka pandemickej situácii odložená takmer o rok, sa konečne dočkala svojej realizácie. Napriek tomu ste nám však zachovali svoju priazeň a my sme po nekonečne dlhej dobe mohli hrať vo vypredanej sále, za čo vám z celého srdca ďakujeme a tešíme sa na reprízy! 


12. február 2020: Začali sme pre vás skúšať nový titul, ktorý obohatí náš repertoár už v polovici októbra - Srdečne vás vítame. Hneď prvú skúšku sme si užili veľa zábavy a zároveň privítali našich mimoriadnych hostí - pána Igora Hrabinského a pani Sylviu Stredňanskú Letkovú. V úlohe starostovej manželky Scarlett zasa budete mať možnosť vidieť  ďalšiu novú tvár - Lindu Kubíčkovú, prvýkrát v Činohernom klube. Držte nám palce, nech nás entuziazmus neopúšťa a vidíme sa na premiére, 16.10.2021 ;)  

24. január 2020: Je za nami aj dokopy piata repríza našej vianočnej komédie, tentokrát v Divadle L+S. Diváci boli opäť úžasní a nabili nás neskutočnou energiou do nového skúšobného procesu. Ďakujeme - a tešíme sa už čoskoro aj na najbližšej premiére. (Foto Veronika Gnipová).

14. december 2019: Odohrali sme aj druhú reprízu predstavenia Tichá noc, svätá noc v divadle Malá scéna a veľmi sa tešíme, že aj po druhýkrát do posledného miesta vypredanú! Ďakujeme za neutíchajúci potlesk aj standing ovations a tešíme sa na ďalšie podobne príjemné stretnutia (napríklad aj v januári 2020 v divadle L+S).

23. september 2019: Máme tri dni do tretej reprízy našej Tichej noci, svätej noci a už pilne zbiehame na javisku v Devíne - aj s naším novým záskokom za postavu Karly. Tešíme sa na vás vo štvrtok 26.9. o siedmej v divadle Malá scéna STU! (Foto Fredy Swan).

3. september 2019: Dnes bol Činoherný klub (aj keď nie celkom kompletný) na návšteve u našej patrónky, vernej diváčky a v neposlednom rade slovenskej hereckej legendy - Evičky Rysovej. Toto prekvapenie sme jej prichystali celkom nečakane, no o to príjemnejšie boli vzájomne strávené chvíle pri spomínaní na jej krásnu kariéru. Pani Evičku môžete vidieť v hľadisku na každej premiére nášho divadla a my sa tešíme, že sa tak zrejme uvidíme aj na tej najbližšej.

1. september 2019: Ani cez štátny sviatok sme nezaháľali, a polo-pracovne, polo-rekreačne sme sa stretli na príjemnom predsezónnom posedení v Devíne, kde už pre vás kujeme program novej sezóny. Bude sa na čo tešiť!

17. júl 2019: V rámci podujatia Staromestské kultúrne leto sme s naším predstavením Pokušenie vo Svätofloriánskej doline hosťovali na nádvorí Zichyho paláca. 

9. jún 2019: Pri príležitosti otvorenia Dní mesta Sabinov sme Sabinovčanom a divákom z blízkeho okolia zahrali Pokušenie vo svätofloriánskej doline v Mestskom kultúrnom stredisku. Kvôli nečakanému ochoreniu jedného z hercov si s nami výnimočne zahral aj sám pán režisér :) 

Reportáž z našej poslednej premiéry predstavenia Tichá noc, svätá noc, za ktorú ďakujeme Devínskonovoveskej televízii.

11. máj 2019: Máme po ďalšej premiére, tentokrát autorskej komédie Tichá noc, svätá noc. Z celého srdca ďakujeme všetkým zúčastneným divákom, že sa na nás prišli pozrieť a dokonca nám aj zatlieskať - a tešíme sa na reprízy! (Za foto ďakujeme skvelým Hanka Dubovská a Erika Hudcovičová).

10. máj 2019: Už je skoro hotovo, minimálne sme sa o tom dnes presvedčili na generálke nášho najnovšieho titulu Tichá noc, svätá noc. Texty si pamätáme, rekvizity máme, scéna je postavená - už nám chýbajú len diváci, a na tých sa zajtra veľmi, veľmi tešíme. (Foto Gabriela Lysičanová a Veronika Gnipová).

16. december 2018: Začali sa prípravy na našu novú autorskú komédiu Tichá noc, svätá noc. Dnes sme mali prvú čítačku a ideovú skúšku a už sme všetci nažhavení na nové skúšobné obdobie.

Devínskonovoveská televízia urobila aj takýto krásny rozhovor s našou čerstvou jubilantkou Hankou Letkovou:

Ak ste neboli na našej poslednej premiére, možno vás na reprízu priláka skvelá reportáž, o ktorú sa postarala Devínskonovoveská televízia:

6. apríl 2018: Po náročnom skúšobnom období prišla zaslúžená odmena a my sme úspešne, s malými obavami, ale o to väčšou radosťou z úspechu, odpremiérovali prvý autorský titul Činoherného klubu - tragikomédiu Šesť hercov čaká režiséra. Divácka reakcia bola úžasná a my za ňu z celého srdca ďakujeme! V závere predstavenia sme si však ešte pripravili narodeninové prekvapenie pre našu Divu, alias Hanku Letkovú, ktorá bude už čoskoro oslavovať krásne životné jubileum - a my sme jej aj týmto spôsobom poďakovali za to, že spolu s nami tvorí naše divadlo, ktoré tak milujeme. Ďakujeme všetkým zúčastneným! (Foto Adam Šimončič).

Takéto krásne charakterové fotky k nášmu najnovšiemu predstaveniu Šesť hercov čaká režiséra sme práve dostali - a hneď sa o nich musíme podeliť aj s vami, aby ste sa na postavy na nich prišli pozrieť aj naživo (už 6. apríla o 19:00 v Istracentre!) (Foto Erik Boroš).

27. marec 2018: Pomaly, ale isto, sa schyľuje k vyvrcholeniu nazvanému premiéra, a my sme už aj po kostýmovej skúške našej najnovšej hry Šesť hercov čaká režiséra, na ktorej sa teda diali zázraky a ľudia menili na nepoznanie :) Ďakujeme skvelej maskérke Rii Pontikis, ktorej prácu si budete môcť pozrieť aj naživo už 6. apríla. (Foto Gabriela Lysičanová).

9. marec 2018: Scéna z hry Motýľom nik nerozkáže už stojí - tentokrát v Ilave. Počas skúšobného obdobia novej premiéry sme si odskočili na zájazd a už teraz sa na všetkých Ilavčanov tešíme!

8. december 2017: Áno, je to oficiálne - už sa to chystá! Na ceste je nová autorská komédia Šesť hercov čaká režiséra, napísaná špeciálne pre súbor Činoherného klubu. Bude to divadelné, bude to vtipné, bude to trochu tragické - a bude to svetová premiéra. Dnes sme začali prvou ideovou a čítacou skúškou a už čoskoro pridáme viac info.

8. apríl 2017: Už pilne skúšame pred naším predstavením Pokušenie vo svätofloriánskej doline, ktoré dnes zahráme na súťaži v Pezinku. Ak ešte nemáte čo s načatým dňom, srdečne pozývame! (V rámci turné s týmto predstavením nás ešte môžete v blízkej dobe vidieť v Novom Meste nad Váhom a tiež v Rakovej).

19. august 2016: Že sa na hrade nedá hrať divadlo? Dá! Vyskúšali sme si to na vlastnej koži na zájazde s predstavením Pokušenie vo Svätofloriánskej doline. Jeden z našich najkrajších hradov, Spišský, nás hostil v rámci festivalu Divadelné piatky. Zážitok bol o to magickejší, že uprostred predstavenia vypadol prúd a diváci boli natoľko úžasní, že nám posvietili svojimi mobilmi :) Nuž, aj takéto veci sa v divadle stávajú.

4. júl 2016: Aj keď má väčšina divadelníkov v lete prázdniny, my sme začali skúšať novú tragikomédiu Motýľom nik nerozkáže. Zatiaľ máme za sebou len prvú skúšku, ale už tá bola veľmi plodná a spoločnými silami pomaličky tvoríme a tešíme sa. (Premiéra už čoskoro!) (Foto Adam Šimončič).

Jakub Abrahám hostil od roku 2012 na javisku Činoherného klubu nespočetné množstvo umeleckých osobností vo svojej talkshow Bez opony. (Na foto je výber niektorých z nich).

Poznáte ten pocit, keď otvoríte starý fotoalbum a premôže vás nostalgia, prípadne sa sami nespoznáte, keď sa vidíte na fotke spred desiatich rokov? Tak presne toto sa nám stalo, keď sme sa prehrabávali dokumentáciou z našich starých predstavení, ktoré už síce nehráme, ale veľmi dobre si na nich spomíname. Zaspomínajte si s nami - možno sa aj zasmejte :) - ako sme rástli, ako sme sa menili a ako sme hlavne vďaka vám tvorili a tešili sa z nášho divadla. (Foto Veronika Zahradníková a  Lukáš Kačerjak).